LAAC loopt mee in Enschede

Meerdere malen hebben grote groepen LAAC'ers gemeenschappelijk aan een marathon of ander loopevenement meegedaan de afgelopen jaren. Vooral in jaren dat LAAC een jubileum te vieren had. In de Jubileum-Duurloper zijn daarvan vele mooie verhalen te lezen.


Op zondag 25 april 2010 gaat LAAC Twente met zoveel mogelijk lopers starten op de klassieke afstand van 42,195 meter tijdens de Enschede Marathon. LAAC'ers die geen marathon kunnen of willen lopen, worden gevraagd om estafetteteams te vormen om zo gezamenlijk de hele marathon te lopen. Eén of twee snelle LAAC-teams kunnen voor een podiumplaats gaan lopen. Op dit moment zijn er al 43 LAAC'ers ingeschreven voor de Enschede Marathon!

De komende weken

  • Maar liefst 43 LAAC'ers hebben zich ingeschreven voor de hele marathon van Enschede.
  • Zaterdag 30 januari wordt gestart met de trainingsschema's. De eerste gemeenschappelijke duurloop start om 9.00 uur bij André Bosgraaf in Overdinkel.
  • Heb je nog geen trainingsschema ontvangen, meld je dan bij je trainer of bij Herman Holterman.
  • LAAC'ers die zich nog niet in hebben geschreven kunnen nog steeds meedoen met dit marathonproject. Jij wilt er in Enschede natuurlijk ook bij zijn!
  • Marathonlopers schrijven individueel in via de site van de Enschede Marathon
  • Meld je aan op de LAAC-site voor de marathontraining. Ook kun je via dit formulier aangeven hoe vaak je in de week wilt/kunt trainen, je tijd op een aantal afstanden en de eindtijd waarvoor je wilt trainen. Daarmee krijg kun je alsnog een (instroom)schema krijgen en meedoen.
  • Estafettelopers kunnen via de LAAC-site hele teams opgeven of alleen zichzelf, in het laatste geval wordt je door LAAC in een team geplaatst met andere LAAC'ers. Het inschrijven op de site van Enschede Marathon gaat waarschijnlijk door LAAC gebeuren, betrokkenen ontvangen hierover later nog bericht. Meer informatie over de estafetteloop is hier te vinden.
  • Als je je hebt aangemeld voor de marathon of voor de estafette wordt je naam op deze site bijgeschreven zodat iedereen kan zien wie er mee gaat doen.

Duurlopen en wedstrijden

  • Er zijn wedstrijden ingepland om met z'n allen als voorbereiding te gaan lopen. Deze wedstrijden zitten in de verschillende trainingschema's verwerkt (let op: wedstrijden verschillen per schema).
  • Lange duurlopen worden zo veel mogelijk gemeenschappelijk gedaan (verschillende tempo's en afwisselend zaterdag en zondag). De lijst met duurlopen is inmiddels bekend.
  • Door Huub van Langen wordt binnenkort een parcours-verkenningsloop georganiseerd waarbij we met een grote groep lopers het (halve)marathon parcours gaan lopen.

De verdere planning

  • Er komen twee LAAC-verversingsposten bij de MIRO waar de marathonlopers vier keer langskomen (14 - 20 - 34 - 40 KM). Voor deze posten hebben we zes vrijwilligers nodig om deze te 'bemannen' en te bevoorraden. Deze plek is tevens zeer geschikt voor toeschouwers. Wil jij bij deze verversingsposten gaan staan op 25 april, of weet je iemand die dit zou willen doen, geef je dan op via deze link.
  • Er wordt gewerkt aan een uniek 'LAAC loopt mee in Enschede'-singlet gesponsord door Running Center Enschede en Run2Day Hengelo. Deze singlets worden uitgereikt aan alle deelnemers voor de Halve van Hengelo op zondag 11 april. We gaan dan tevens met z'n allen op de foto.
  • Café Central Park wordt 25 april de 'uitvalsbasis' van LAAC Twente. Deelnemers aan dit project kunnen zich hier omkleden, tassen laten staan, koffie en/of thee drinken en na de wedstrijd een LAAC-maaltijd nuttigen. Ook toeschouwers zijn hier natuurlijk van harte welkom. Café Central Park ligt op aan het parcours (2 - 23 KM).
  • Er zijn helaas nog geen LAAC-estafetteteams gevormd voor dit project. Wil je toch mee doen maar wil je geen marathon lopen, geef je dan hier op.
  • Het persbericht is door het Enschede marathonbureau goed ontvangen en in de afgelopen nieuwsbrief van de Enschede Marathon stond ons LAAC-project vermeld. Nu de kranten nog!

De marathon

  • Café Central Park in het centrum van Enschede wordt gereserveerd en gaat dienen als ontmoetingsplek, garderobe, kleedkamer, café-restaurant etc. etc. Speciaal voor deelnemers aan dit project komt er die dag een LAAC-daghap op de menukaart te staan. Deze horecagelegenheid is 500 meter van start/finish en aan het parcours.
  • Tijdens de marathon zijn er ervaren LAAC'ers die gaan 'hazen'.
  • LAAC gaat eigen drinkposten beheren.
  • Een herinneringssinglet voor alle deelnemers.
  • Ook LAAC-estafetteteams lopen het marathonparcours.
  • Supporters van LAAC zien een rood legioen lopers voorbij komen op de marathon.
  • We gaan er dus met z'n allen een geweldig feest van maken.

Er zal veel media-aandacht komen als LAAC Twente massaal aan de start van de (vernieuwde) Enschede Marathon staat. Na het jubileumjaar 2009 kunnen we dus nogmaals laten zien waar LAAC Twente al ruim 25 jaar voor staat. Schrijf je dus alsnog in voor de Enschede Marathon!